اخبار,اخبار علمی,غبار دنباله‌دار

اخبار علمی و آموزشی - تصاویری از غبار دنباله‌دار تحت تعقیب روزتا

تصاویر جدید نشان می‌دهند فعالیت دنباله‌دار تحت‌تعقیب روزتا به نام 67P/Churyumov-Gerasimenko به طور قابل‌رویتی افزایش یافته است.

در حالی که طی چند ماه گذشته بخش اعظم غبار منتشرشده از سطح این جرم کیهانی از ناحیه گردن آن ناشی می‌شد، اکنون تصاویر سیستم تصویربرداری علمی روزتا (OSIRIS) جتی از غبار را در طول تقریبا تمامی بدنه دنباله‌دار نشان می‌دهند. گردن دنباله‌دار دو گوشه آن را به هم متصل می‌کند.


به گفته «جین-بپتیست ونسان» از «موسسه تحقیقات منظومه شمسی» ماکس پلانک آلمان، در حال حاضر کسر بزرگی از سطح دنباله‌دار شفاف‌شده، به نوعی سطوحی از فعالیت را به نمایش می‌گذارند. طی چند هفته گذشته، تیم علمی OSIRIS شاهد تغییر اندک اما کیفی در فعالیت دنباله‌دار بوده است. نخستین تصاویر مخابره‌شده در تابستان، جت‌های مجزای غباری را نشان دادند که دنباله‌دار را ترک می‌کردند. این جت‌ها به ناحیه گردن دنباله‌دار محدود شده بودند اما در حال حاضر این جت‌ها در بدنه و سر دنباله‌دار نیز ظاهر شده‌اند.

 

اخبار,اخبار علمی,غبار دنباله‌دار

 غبار منتشره از گردن دنباله‌دار


هنوز فاصله بیش از 450 کیلومتر، دنباله‌دار را از خورشید جدا می‌کند و بر اساس سابقه غنی مشاهدات زمین‌محور، دانشمندان فعالیت قابل‌توجه دنباله‌دار را هنگامی که در فاصله 300 میلیون کیلومتری خورشید قرار گیرد، انتظار دارند. نظارت بر چنین انتشاراتی از نزدیک برای نخستین بار، دیدگاه‌های دقیقی به محققان ارائه می‌دهد. تیم علمی هم‌اکنون به دنبال درک بهتر تکامل فعالیت دنباله‌دار و فرآیندهای فیزیکی در پس آن است.

 

اخبار,اخبار علمی,غبار دنباله‌دار

غبار منتشره از تمامی بدنه دنباله‌دار


در حالی که فعالیت کلی دنباله‌دار به وضوح در حال افزایش است، محل فرود طراحی‌شده برای ماموریت فرودگر روزتا بر روی سر دنباله‌دار هنوز آرام به نظر می‌رسد. با این حال شواهدی وجود دارند درباره این که نواحی فعال در یک کیلومتری محل فرود هستند. روزتا نخستین ماموریت در تاریخ است که با یک دنباله‌دار ملاقات می‌کند و آن را حین مدارگردی‌اش در اطراف خورشید اسکورت خواهد کرد. روزتا همچنین به زودی فرودگری را روی دنباله‌دار فرود خواهد آمد.
اخبار علمی و آموزشی - ایسنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.