اخبار,اخباراقتصادی,وارد کنندگان خودرو

 

اخباراقتصادی - وارد کنندگان خودرو چطور کلاه سر خریداران می گذارند؟

متن قراردادهای فروش برخی از شرکت‌های واردکننده خودرو با فونت (اندازه) بسیار ریز نوشته شده است. کارشناسان معتقدند این اقدامی برای کاهش هوشیاری خریداران هنگام مطالعه قرارداد و به نوعی فریب مصرف‌کنندگان است.

بررسی متن قراردادهای فروش تعدادی از شرکت‌های واردکننده خودرو که به دست ایسنا رسیده، نشان می‌دهد که متون مندرج در این قراردادها به قدری ریز نوشته شده است که بسیاری از خریداران به صورت طبیعی امکان مطالعه درست و دقیق این متون را ندارند و به نوعی بدون آگاهی کامل از شرایط فروش، اقدام به خرید می‌کنند و معمولا نیز از ناحیه تاخیر در تحویل، افزایش مجدد قیمت خودرو و یا حتی ابطال قرارداد و عدم تحویل خودرو، متضرر می‌شوند.

یک کارشناس صنعت خودرو در این زمینه در پاسخ به اینکه متون مندرج در قرارداد فروش برخی از شرکت‌های واردکننده خودرو بسیار ریز نوشته شده است، دلیل این موضوع چیست؟ گفت: ریز نوشتن متون مندرج در قرارداد و همچنین ایجاد هرگونه ابهام در قراردادهای فروش به صورت قید تبصره‌های مختلف برای باز گذاشتن دست فروشنده برای ایجاد تغییر در شرایط فروش، به منزله فریب مشتریان است.

امرالله امینی با بیان اینکه واردکنندگان خودرو نیز فهمیده‌اند که مشتریان ایرانی کم‌حوصله بوده و زمان خرید چندان به متون مندرج در قرارداد اهمیت نمی‌دهند، گفت: در این شرایط واردکنندگان خودرو متون مندرج در قرارداد را به قدری ریز و در هم می‌نویسند که حتی مشتریانی که حوصله بیشتری دارند نیز با وجود مطالعه قرارداد چندان متوجه شرایط مندرج در آن نمی‌شوند.

او ادامه می‌دهد: علاوه بر آن شرکت‌های واردکننده خودرو با قید تبصره‌های مختلف در قراردادهای فروش، دست خود را برای هرگونه افزایش قیمت، تاخیر در زمان تحویل و حتی عدم تحویل خودرو باز می‌گذارند و ریز نوشتن متون قرارداد نیز راهی برای جلوگیری از آگاهی خریداران از این شرایط یک طرفه است.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این اقدامات اجحاف در حق خریداران بوده و سازمان‌های نظارتی باید با این روند برخورد کرده و واردکنندگان خودرو را وادار به اصلاح قراردادهای فروش خود چه از نظر محتوا و تبصره‌های قید شده در آنها و چه از نظر قالب قرارداد و اندازه حروف نوشته شده در آن بکنند.

او به خریداران خودروهای وارداتی توصیه می‌کند که قبل از هرگونه خرید، قرارداد فروش را چندین بار مطالعه کرده و در صورت قید تبصره‌های رایج در قراردادهای فروش شرکت‌های واردکننده خودرو که به عناوین مختلف راه را برای افزایش قیمت و تاخیر در زمان تحویل باز می‌گذارند، از خریدخودرو خودداری کنند.


 اخباراقتصادی - ایسنا رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.