تاريخ : | | نویسنده : 24linuxhosting

 

ساخت سریال امام علی (ع) برای دومین بار

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: "حكومت خورشید" قصد دارد قطره ای از دریای بی كران حكمت و معرفت امیرمؤمنان علی (ع) را به تصویر بكشد. عدالتی كه گرچه كوتاه نمایان شد، اما تمام گیتی را به بهشتی بی كران تبدیل كرده بود.

برای دومین بار و پس از ساخت سریال امام علی (ع) توسط داود میرباقری مجموعه تلویزیونی دیگری درباره امیرالمؤمنین (ع) ساخته می شود.

امیرحسین عنایتی كارگردان "حكومت خورشید" درباره این پروژه به خبرنگار تلویزیون برنا گفت: پس از سریال تاریخی به یادماندنی "امام علی (ع)"، "حكومت خورشید" دومین سریالی است كه درباره امیرالمؤمنین (ع) ساخته می شود. اكنون باگذشت ۲ سال تحقیقات كار رو به پایان است و گروه نویسندگان برای نوشتن فیلمنامه آغاز به كار كرده اند و با تكمیل فیلمنامه سریال بعد از نوروز ۹۰ كلید می خورد.

وی افزود: ساخت دكورهای مجموعه نیز به شكل همزمان آغاز شده است و لوكیشن ها در مورچه خورت، كاشان و اطراف اصفهان كه اكثر سریال های تاریخی در این مناطق ساخته می شود، به تأیید رسیده اند.

عنایتی اظهار كرد: بنا بر روایات، امام علی (ع) بیشتر در دارالحكومه، مسجد كوفه و بازار حضور داشته اند. این سه مكان سه لوكیشن اصلی كار است كه عوامل در حال طراحی آن هستند.

این كارگردان درباره انتخاب بازیگران گفت: بازیگران مجموعه تا ۱۵ فروردین تكمیل می شود و پس از آن دورخوانی ها آغاز می شود. از آنجایی كه این كار پروژه سنگینی است با انتخاب بازیگران به تمرین سناریوها خواهیم پرداخت. تا انتهای اسفند نیز عوامل پشت صحنه مان را تكمیل خواهیم كرد.

وی افزود: برآورد ما برای مدت زمان فیلمبرداری نیز هشت ماه تا یك سال است. برای اولین بار در ایران قرار است تصویربرداری را با S۲۷۰I با فرمت HD كار كنیم.

عنایتی در پاسخ به این سؤال كه آیا همچون سریال امام رضا(ع)، اندام و صدای حضرت در كار وجود خواهد داشت یا خیر؟ گفت: امیرالمؤمنین را همچون شخصیت امام در سریال امام رضا(ع) نمایش خواهیم داد و به دنبال بازیگری هستیم كه اندام مورد نظر را دارا باشد. تاكنون نیز شخصیت های بسیاری را دیده ایم، اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: "حكومت خورشید" قصد دارد قطره ای از دریای بی كران حكمت و معرفت امیرمؤمنان علی (ع) را به تصویر بكشد. عدالتی كه گرچه كوتاه نمایان شد، اما تمام گیتی را به بهشتی بی كران تبدیل كرده بود.

عوامل این مجموعه كه در قالب ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه ای ساخته می شوند، عبارتند از مجری طرح: مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اسلامی علوی، تهیه كننده: حسین مدحت، نویسنده و كارگردان: امیر حسین عنایتی، مدیر تولید: مجید و حمید مطهرزاده، طراح صحنه و لباس: هاشم شمس.

"اس ام اس دقیقه نود"، "ناخواسته"، "تاوان"، "بازگشت" و حرمت" از جمله فیلم های تلویزیونی است كه در كارنامه كاری عنایتی وجود دارد.

خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.