استاندارد يك بام و دو هوا در توصيه هاي اخلاقي رييس جمهوري به ديگران

 

رييس محترم جمهوري روز گذشته در واكنش به برنامه پنج شنبه هفته گذشته " ديروز ، امروز ، فردا " كه طي آن الياس نادران نماينده مجلس شوراي اسلامي اتهاماتی را تلویحاً متوجه معاون اول رييس جمهوركرده بود ، از اقدام اين نماينده مجلس به شدت انتقاد كرد.

محمود احمدي نژاد در اين باره گفت :‌‌ " اینکه یک نفر بیاید در یک برنامه زنده تلویزیونی به معاون اول رئیس جمهور تهمت بزند خلاف همه قوانین کشور است." رييس جمهور روز گذشته در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مسائل مطرح شده در مورد معاون اول رئیس جمهور افزود: قاعدتا کسی که اتهام می زند باید یک دلیل و مدرکی داشته باشد. وی گفت: من این را یک حرکت سیاسی می دانم که متاسفانه با بی تقوایی همراه است.

رئیس جمهور افزود :‌من نمی دانم که چرا برخی اصرار دارند خلاف قانون عمل کنند؛ اینکه در یک برنامه زنده تلویزیونی فردی که خود متخلف است به کسی که حضور ندارد تهمت و اتهام بزند خیلی بد است. احمدی نژاد با انتقاد از پخش این برنامه از سیما افزود: این کار باید اصلاح و جبران شود و برخی معاونت های صدا و سیما باید دقت و مراقبت بیشتری کنند.

طبيعتا اين قبيل اظهارات از آنجايي كه حاوی حمایت يك مدير از مسئول زير دست خود است ، قابل توجيه است و هر مديري عموما تلاش مي كند از نيروهای خود حمايت و جانبداري كند كه البته در اين زمينه هم آفاتي وجود دارد و ممكن است مدير بالا دستي چوب فعاليت هاي مخرب مسئول زير دست خود را بخورد ، اما جدا از قضاوت درباره پرونده معاون اول رييس جمهوري و صحت و سقم اتهامات مطرح شده در اين پرونده (که قاعدتاً باید دستگاه قضا نظر نهایی را بدهد) نظر رياست محترم جمهوري را به مناظرات انتخابات رياست جمهوري دهم در خرداد 1388 جلب مي كنيم كه خود ايشان در آن مناظرات پشت سر افرادي كه در جلسه مناظره حضور نداشتند انواع و اقسام اتهامات را مطرح كردند و جالب اين است كه صداوسيما هم به افراد مورد اتهام هيچ وقتي براي پاسخگويي، حتي پس از برگزاري انتخابات نداد.

توصيه اخلاقي به ديگران با استانداردهاي " يك بام و دو هوا " ميسور نيست و اگر شخصي ديگران را به رعايت الگوهاي اخلاقي فرا مي خواند بايد نخست خود او لااقل از سيئه اي كه ديگران را به اجتناب از آن فرا مي خواند ، بري باشد.

مناظره ای که جناب آقاي احمدي نژاد در آن نام افراد غائب را آوردند ، دهها میلیون بیننده داشت اما برنامه "ديروز امروز فردا "حتی يك دهم آن مناظره نيز با اقبال عمومی مواجه نبود.

بنابراين وقتي رييس جمهوري با استفاده از شيوه و اسلوب اتهام زني به ديگراني كه در برنامه حضور ندارند ، ماهي مراد خود را صيد مي كند آيا ديگر مديران مياني دولتي يا غير دولتي نمي توانند به خود اين حق را بدهند كه الگوي استفاده شده از سوي رياست محترم جمهوري را در سطوح بسيار پايين تر به كار گيرند و به منافع سياسي و اقتصادي و... خود برسند؟

البته قضاوت درباره پرونده رحيمي برعهده رسانه ها نيست و در اين مورد بايد دادگاه تصميم بگيرد و تا زماني كه معاون اول آقاي رييس جمهور در يك دادگاه علني و قانوني محاكمه نشده و اتهامات وي رد يا ثابت نشود ، طبيعتا كسي نمي تواند اتهامات ايشان را اثبات شده بداند و از این روی ، حق کاملاً با رئیس جمهور است که می گوید چرا قبل از اثبات جرم در دادگاه با آبروی افراد بازی می شود و البته همين مساله درباره اتهامات مطرح شده از سوي رييس جمهوري در آن مناظره انتخاباتي نيز صدق مي كرد و ايشان مي توانست اگر سندي عليه آن اشخاص دارد ، مستندات آن را به قوه قضاييه بسپارد.

مردم ایران ، نه با احمدی نژاد عقد اخوت دارند ، نه هاشمی را می پرستند و نه عاشق چشم و ابروی نادران اند و اگر در این میان نقد و نظری دارند ، بیش از آن که له یا علیه این و آن باشد ، متوجه این معناست که یک بام و دو هوا تا کی؟!..../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.