تاريخ : | | نویسنده : 24linuxhosting

 

 

 

اخبار سیاسی

 

عصر دیروز نشست خبری محمود احمدی نژاد در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. در این کنفرانس مطبوعاتی که جوانفکر و ثمره هاشمی نیز در آن رئیس جمهور را همراهی می کردند، خبرنگاران روزنامه ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی سوالات خود را مطرح کردند.

احمدی نژاد در این نشست در پاسخ به خبرنگار روزنامه «اعتماد» که از او سوال کرد؛ شما در برابر سوال رسانه ها در خصوص چرایی برخورد با مطبوعات و بازداشت روزنامه نگاران همواره این مسائل را مربوط به قوه قضائیه می دانید، بفرمایید نقش دولت و وزارت اطلاعات در این برخوردها، بازداشت ها و بازجویی ها چیست، گفت؛ هیچ نهادی- حتی وزارت اطلاعات- حق بازداشت و بازجویی کسی را بدون حکم قضایی ندارد و از سویی کسی نمی تواند انتظار داشته باشد که قوه قضائیه در مقابل تخلف کاری نکند. البته اگر این قوه تخلفی انجام دهد بنده به عنوان مجری قانون تذکر می دهم و رهبری هم در این مورد قضاوت می کند. وی با بیان اینکه دولت از اینکه عده یی در زندان به سر می برند خوشحال نیست، تصریح کرد؛ وزارت اطلاعات و وزارت کشور وظیفه تامین امنیت را بر عهده دارند.در ادامه این نشست خبرنگار شبکه خبر به عنوان اولین خبرنگار با حضور در جایگاه از احمدی نژاد پرسید با توجه به اظهارات مقامات غربی مبنی بر تصویب تحریم های احتمالی، آیا برنامه ریزی از سوی دولت در این خصوص صورت گرفته و نسبت به این تحریم ها دولت چه موضعی خواهد گرفت، رئیس جمهور پاسخ داد؛ در این طرف و آن طرف چنین اظهارنظرهایی می شود- ما هم شنیده ایم- اما این ادبیات متعلق به گذشته بوده و به پایان راه رسیده است. وی ادامه داد؛ فکر می کنیم وقت آن شده که برخی چشم های خود را باز کرده و خود را با واقعیات تطبیق دهند. شاید برخی بخواهند تجربیات گذشته را تکرار کنند اما فکر می کنم برای خود آنها لازم است راه خود را اصلاح و در مسیر همکاری حرکت کنند. احمدی نژاد تصریح کرد؛ ما از تکرار اشتباهات از سوی آنها استقبال نمی کنیم چرا که برای ما نیز مشکل ایجاد نمی کند.

اما اگر کسی علیه ما اقدامی کند عمل ما نیز متفاوت تر از گذشته خواهد بود و عمل متقابل انجام خواهیم داد. احمدی نژاد در ادامه این گفت وگوی خبری در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبری العالم مبنی بر اینکه غنی سازی ۲۰ درصد را چه زمانی انجام می دهید، اظهار داشت؛ ما هر چیزی را که اعلام کرده ایم انجام داده ایم و برای سوخت نیروگاه هم به تعداد معینی سانتریفوژ نیاز داریم که آنها را نصب کرده و مراحل نهایی آزمایش را می گذرانند و پنج برابر سانتریفوژ های موجود ظرفیت دارند که در آینده مورد استفاده قرار می گیرند.وی تاکید کرد؛ در استفاده از اورانیوم ۲۰ درصد با کسی تعارف نداریم. رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه پرس تی وی درباره رابطه با انگلستان خاطرنشان کرد؛ سطح مناسبات کنونی دو کشور بالا نیست و مردم ما علاقه یی به توسعه این مناسبات ندارند که دولت هم از آنها تبعیت می کند. گرچه مبادلات اقتصادی توسط مردم انجام می شود. وی افزود؛ این مساله به رفتار دولتمردان انگلستان برمی گردد که هنوز حال و هوای ۱۰۰ سال پیش از سرشان بیرون نرفته است و امیدواریم مردم آن کشور آنها را از آن حال و هوا بیرون آورند.

احمدی نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه اطلاعات مبنی بر اینکه شما در ابتدا اعلام کردید در مبادله سوخت با هیچ مشکلی مواجه نیستید اما بعد از چند روز خبر آغاز غنی سازی ۲۰ درصد را در داخل اعلام کردید، چه اتفاقاتی رخ داد که تصمیم گرفته شد ایران غنی سازی را خود انجام دهد، گفت؛ هیچ تغییری رخ نداده و باید همه جملات را کنار هم گذاشت. الان هم می گویم ما تبادل سوخت حتی با کشور امریکا انجام می دهیم. وی ادامه داد؛ اگر امریکا برای تبادل سوخت بیاید ما با آن همکاری می کنیم و در قبال دریافت سوخت پول آن را نیز خواهیم پرداخت اما اگر بخواهد بداخلاقی کند ما رویه دیگری را در پیش می گیریم.

● سند داریم

رئیس جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگار وطن امروز مبنی بر اینکه شما در اظهارات خود اعلام کرده اید امریکا بعد از افغانستان به هندوستان حمله خواهد کرد، آیا اسناد و مدارکی در این رابطه دارید، اظهار داشت؛ هم اسناد و مدارک وجود دارد و هم این موضوع کاملاً روشن است. وقتی خط مسیر ناتو و دولت های غربی را پیگیری می کنیم به آنجا می رسیم. آرایشی که آنها گرفته اند و با توجه به گسترش جنگ از افغانستان و پاکستان به نظر می رسد جز دور زدن هندوستان و چین راهی ندارند. وی با بیان اینکه برخی گمان می کنند هدف از لشگرکشی به عراق و افغانستان ایران است، ادامه داد؛ در آرزوهای امریکا و کشورهای غربی شاید ایران قرار بگیرد اما با توجه به این ۲۲ بهمن هایی که در این ۳۱ سال شاهد بودیم آنها تقریباً مایوس شدند که از این روش علیه ایران استفاده کنند و زمانی که رجزخوانی می کنند شاهد هستیم که ایران را استثنا می دانند.

● معاون مطبوعاتی اجازه لغو امتیاز ندارد

در ادامه خبرنگار روزنامه فرهنگ آشتی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در مراسم معارفه جوانفکر مبنی بر اینکه من با این بگیر و ببندها در عرصه مطبوعات موافق نیستم نظر احمدی نژاد را نسبت به عملکرد معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرسید که وی پاسخ داد؛ آزادی مطبوعات در ایران در حد بسیار بالایی است. احمدی نژاد تاکید کرد؛ اما معاون مطبوعاتی نه اجازه دارد روزنامه یی را لغو امتیاز کند و نه اجازه اعطای امتیاز دارد. بنابراین اگر توقیفی صورت بگیرد نیز از سوی هیات نظارت است نه معاونت مطبوعاتی و چنانچه لغو امتیاز مطرح باشد، باید پرونده در دادگاه مطرح و توسط قاضی بررسی شود.

● بیشترین مجوز در دولت نهم و دهم

وی با بیان اینکه در دولت نهم و دهم بیشترین مجوزها صادر شده، تاکید کرد؛ لغو امتیاز در اختیار دولت نیست.

احمدی نژاد ادامه داد؛ در خصوص اعتماد به مطبوعات نیز گفتنی است که ممکن است مطلبی نوشته شود اما مطبوعات نمی توانند بگویند هر چه ما می نویسیم اعضای دولت باید بپذیرند. کسانی که می خوانند می توانند بپذیرند یا نپذیرند. بنابراین شما بنویسید چنانچه مطلب تان مناسب باشد استفاده می کنیم. اگر نپسندیدیم هم نمی پسندیم. وی بار دیگر در مورد آنچه بگیر و ببند نامیده می شود، گفت؛ برخورد مطابق قانون است و از همان مسیر نیز باید رسیدگی شود. احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه توسعه درباره احتمال تحریم بنزین ایران یادآور شد؛ ما روزانه حدود ۱۷ میلیون لیتر بنزین وارد می کنیم و آماده تولید این رقم در داخل هستیم و نگرانی هم نداریم و اگر تحریم کنند اتفاقاً بهتر است. وی با بیان اینکه با اجرای هدفمند کردن یارانه ها مصرف بنزین کاهش یافته و مدیریت آن آسان تر شده، افزود؛ به زودی به صادر کننده بنزین تبدیل می شویم و همچنین دو پالایشگاه جدید در حال ساخت است اما بعضی ها که سیاست هایشان در منطقه دائماً به بن بست می خورد عصبانی هستند و فکر می کنند با این روش ها می توانند بین ملت های منطقه تنش ایجاد کنند.

● از زندانی شدن افراد ناراحتیم

وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه فرهیختگان مبنی بر اینکه آیا در خصوص روزنامه نگاران و فعالان سیاسی زندانی کاری کرده اید و رایزنی با قوه قضائیه داشته اید، اظهار داشت؛ ما از زندانی شدن افراد ناراحتیم اما در کشور قوانینی وجود دارد که همه در برابر آن مساوی هستند و قوه قضائیه به این مساله رسیدگی می کند که نتیجه آن باید معین شود.

 

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.