مسکن , بازار مسکن

 

در پی افزایش پنج میلیونی تسهیلات خرید مسكن، نگرانی هایی درباره بروز تورم در بازار مسكن به وجود آمده است اما رییس كانون سراسری انبوه سازان معتقد است این موضوع تاثیر تورمی بر بازار مسكن نخواهد داشت اما به نظر می رسد استقبال از تسهیلات ۴۰ میلیونی ساخت مسكن بیشتر از تسهیلات ۲۵ میلیونی خرید مسكن باشد.

ایرج رهبر ـ رییس كانون سراسری انبوه سازان ـ در گفت وگو با خبرنگار مسكن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره تاثیر تسهیلات۲۵ میلیونی خرید مسكن بر بازار مسكن اظهار كرد: تعداد این تسهیلات به اندازه ای نیست كه بتواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد و در گذشته هم افزایش هایی به این میزان صورت گرفته كه تاثیر چندانی بر بازار نگذاشته است.

رییس كانون سراسری انبوه سازان با بیان این كه این تسهیلات برای خرید واحدهایی با قیمت پایین تر از صد میلیون تومان مناسب است، گفت: اگرچه این تسهیلات اثر تورمی چندانی ندارد اما بهتر است تسهیلات به تولید مسكن اختصاص یابد.

رهبر در ادامه گفت: طی سال های گذشته بانك های خصوصی تا ۷۰ درصد ارزش كارشناسی ملك را تسهیلات پرداخت می كردند كه اثر تورمی بسیاری در بازار مسكن داشت.

وی تسهیلات ۴۰ میلیونی ساخت را با توجه به سپرده گذاری ۲۰ میلیونی طی ۹ ماه بسیار مناسب تر از تسهیلات ۲۵ میلیونی كه نیاز به سپرده ۱۲.۵ میلیونی دارد، دانست و گفت: به نظر می رسد استقبال از این تسهیلات بیشتر هم باشد.

برای پرداخت تسهیلات مسكن لوكس دولت وارد عمل شود

وی در ادامه درباره تسهیلات مسكن لوكس گفت: ما به دنبال تسهیلاتی هستیم كه نیاز به سپرده گذاری نداشته باشد و به نظر می رسد دولت باید برای پرداخت چنین تسهیلاتی كه ساخت مسكن برای اقشار میان درآمدی را در پی دارد، وارد عمل شود.

رهبر در ادامه با اشاره به اینكه اعتقاد داریم باید پرداخت در عوارض تخفیف های لحاظ شود، ادامه داد: معافیت های مالیاتی در بخش تولید می تواند كمك زیادی به بخش خصوصی كند..... /  خبرگزارى ايسنا

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.