اخبار,اخبار اقتصادی,اصلاح قراردادهای نفتی

 

اخبار اقتصادی - سازمان بازرسی: روزی یک میلیون بشکه نفت دور می ریزیم

وی با اشاره به ضرورت اصلاح قراردادهای نفتی، اظهار داشت: اصلاح قراردادهای نفتی زمانی به طور کامل جواب می دهد که منابع انسانی با نشاطی در صنعت نفت وجود داشته باشد، زیرا در سال‌های اخیر منابع انسانی کم نشاط بیشتر به سمت سایر کشورها از صنعت نفت ایران مهاجرت کرده اند.

مدیرکل بازرسی نفت سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اتلاف روزانه یک میلیون بشکه نفت در صنایع نفت و گاز ایران خواستار بریده شدن پای دلالان از قراردادهای نفتی کشور شد و گفت: باید با توجه به محدودیت منابع مالی قانونی در مجلس به تصویب برسد تا توسعه میادین جدید مستقل نفت و گاز کشور را ممنوع کند.

فرزاد مخلص الائمه در همایش اصلاح قراردادهای نفتی با بیان اینکه براساس گزارشهای منتشر شده در ویکی لیکس توسط یکی از مقامات عربستان سعودی ذخایر نفت و گاز این کشور واقعی نیست و دستکم 40 درصد با آمارهای رسمی ارایه شده توسط عربستان مغایرت داد.

مدیرکل بازرسی نفت سازمان بازرسی کل کشور با اعلام اینکه با کاهش شدید ذخایر نفت عربستان این کشور در بلند مدت در معاملات و معادلات نفتی جهان جایگاهی ندارد، تصریح کرد: با این وجودt در صنعت نفت کشور هم به دلیل فقدان یک راهبرد جامع انرژی چالش‌ها و مشکلات متعددی وجود دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه قرار بود براساس اهداف برنامه پنجم توسعه در مدت شش ماه راهبرد و سند جامع انرژی کشور تدوین شود، تصریح کرد: با گذشت 34 ماه از آغاز برنامه پنجم توسعه هنوز این راهبرد جامع انرژی کشور تدوین نشده و به دلیل تاخیرهای دولت، این لایحه در مجلس شورای اسلامی در حال تدوین است.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح قراردادهای نفتی، اظهار داشت: اصلاح قراردادهای نفتی زمانی به طور کامل جواب می دهد که منابع انسانی با نشاطی در صنعت نفت وجود داشته باشد، زیرا در سال‌های اخیر منابع انسانی کم نشاط بیشتر به سمت سایر کشورها از صنعت نفت ایران مهاجرت کرده اند.

مخلص الائمه همچنین با تاکید بر ضرورت حفظ سلامت و صیانت در امضای قراردادهای نفتی، بیان کرد: همچنین در امضای قراردادهای نفتی با شرکت‌های مختلف باید نسبت به تولید صیانتی از مخازن نفت کشور هم اطمینان حاصل کرد به طوری که این سرمایه گذاری‌ها در بلند مدت منجر به اتلاف منابع هیدروکربوری کشور نشود.

مدیرکل بازرسی نفت سازمان بازرسی کل کشور همچنین از اتلاف و هدرروی روزانه معادل یک میلیون بشکه نفت در صنعت نفت کشور خبر داد و افزود: بخش عمده ای از این اتلاف توسط مشعل‌های گازی تاسیسات صنایع نفت و گاز کشور اتلاف می شود به طوری که برآوردهای انجام شده حاکی از آن است که هم اکنون ایران 150 برابر عربستان سعودی منابع نفت و گاز خود را اتلاف می کند.

این مقام مسئول در اقدام خواستار توقف طرح توسعه میادین جدید مستقل نفت و گاز کشور با توجه به محدودیت‌های منابع مالی و سرمایه ای شد و گفت: باید قانونی در مجلس به تصویب برسد تا زمانی که توسعه میادین مشترک نفت و گاز به سرانجام نرسیده است، توسعه میادین جدید مستقل در صنعت نفت ممنوع شود.

وی همچنین در خصوص تولید گاز از ذخایر نامتعارف آمریکا، اظهارداشت: توسعه و تولید از ذخایر نامتعارف آمریکا آسیب‌های جدی زیست محیطی به همراه دارد و از این رو، ایران می تواند محور سرمایه‌گذاری بلند مدت در صنایع گاز جهان باشد.

مخلص الائمه در پایان با بیان این که در اصلاح و به روز رسانی قراردادهای نفتی باید نسبت به تدوین نسخه فارسی برای قراردادهای نفتی کشور هم اقدام شود، خاطرنشان کرد: باید از ورود دلالان به قراردادهای نفتی جلوگیری شود، ضمن آنکه دستگاه های نظراتی و بازرسی در سه مرحله قبل، حین و بعد امضای قراردادهای نفتی نظارت کافی را داشته باشند.
 اخبار اقتصادی - مهر رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.