تاريخ : | | نویسنده : 24linuxhosting
آب درمانی به دلیل تأمین نشدن مواد مغذی آب، سبب ورم سلولی می‌شود. در ورم سلولی میزان آب در سلول‌های بدن افزایش می‌یابد.

برلیانت بزرگمهر، متخصص تغذیه و دبیر انجمن تغذیه ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مردم ما به تنهایی به کاهش وزن خود اهمیت زیادی می‌دهند و به سلامتی خود، ‌ همچنین به تأمین مواد مغذی توجهی نمی‌کنند.

وی افزود: در بسیاری از موارد مردم نزد افراد غیر متخصص یا به طور خودسرانه از رژیم‌های غذایی نامناسب استفاده می‌کنند، رژیم تک‌خوری که در آن فرد سه روز پشت سر هم مرغ یا کرفس مصرف می‌کنند از رژیم‌های نامناسب به شمار می‌رود که این رژیم از خارج از کشور به ایران وارد شده است.

این متخصص تغذیه ادامه داد: ‌در رژیم‌های تک‌خوری به دلیل نبود تنوع غذایی، فرد دچار کمبود تغذیه‌ای می‌شود به خصوص به دلیل جذب برخی مواد معدنی لازم برای بدن با مواد معدنی دیگر هضم و جذب غذای فرد با مشکل مواجه می‌شود.

بزرگمهر عنوان کرد: ‌ رژیم‌های پروتئینی که در آن فرد از پروتئین و چربی زیاد استفاده می‌کند اشکالاتی از جمله ناراحتی قلبی به دلیل مصرف زیاد چربی و نقرس به دلیل مصرف زیاد پروتئین برای فرد ایجاد می‌کند.

دبیر انجمن تغذیه ایران با اشاره به مواد مغذی ناکافی در هر رژیم‌های بسیار کم کالری بیان کرد: رژیم‌های بسیار کم کالری برای فرد قابل تحمل نیست. رژیم باید به صورتی باشد که فرد در تمام عمر آن را رعایت کند.

وی تصریح کرد: رژیم‌های آب درمانی که در آن فرد به جای غذا، از آب استفاده می‌کند و رژیم نامناسبی برای فرد قلمداد می‌شود، آب نمی‌تواند جانشین خوبی برای غذا باشد، زیرا مصرف زیاد آن به دلیل تأمین نشدن مواد مغذی بدن سبب ورم سلولی می‌شود در ورم سلولی، میزان آب در سلول‌های بدن فرد افزایش می‌یابد، این افزایش آب خطرهای زیادی برای وی به همراه دارد.

این متخصص تغذیه اظهار داشت: رژیم گیاهخواری به صورت مصرف شیر و لبنیات، مصرف تخم‌مرغ همچنین مصرف مرغ و شیر و تخم‌مرغ به تنهایی رعایت می‌شود، اینگونه رژیم‌ها سبب کمبود پروتئین و اسید آمینه کافی برای بدن همچنین کمبود کلسیم و ایجاد فقر آن فرد می‌شود.

بزرگمهر ادامه داد: مهم‌ترین اشکال ایجاد شده برای بدن در رژیم‌های گیاهخواری، کمبود ویتامین B۱۲ است. این ویتامین به تنهایی در منابع حیوانی وجود دارد. کمبود ویتامین B۱۲ سبب کم‌خونی وخیم، ناراحتی‌های عصبی و در ‌‌نهایت مرگ فرد می‌شود.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.