تاريخ : | | نویسنده : 24linuxhosting
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خسروشاهی از روحانیون انقلابی و از فعالان فرهنگی، خاطره‌ای جالب از دیدگاه شهید آیت‌الله بهشتی در خصوص مصاحفه و دست دادن با زنان غیرمسلمان بیان کرده است که مرور آن خالی از لطف نیست.
 
به گزارش «پارسینه»، حجت‌الاسلام خسروشاهی می‌گوید: یک بار از من دعوت شده بود که بروم و در شهر آخن آلمان برای دانشجویان سخنرانی کنم. برای ناهار، طبق دعوت قبلی همراه آقای صادق طباطبایی و آقای طارمی به منزل یکی از تجار معروف فرش رفتیم که خانمش آلمانی بود، البته الان ایران هستند. خانم مستقیما از آشپزخانه به طرف من آمد و دستش را دراز کرد که با من دست بدهد. من دست ندادم و عذرخواهی کردم! خیلی به خانم بر خورد و طوری سرخ و کبود شد و از شدت ناراحتی به آشپزخانه رفت که تا وقتی که آنجا بودیم بیرون نیامد. البته او حالا یک مسلمان واقعی است و با مرد غریبه دست نمی‌دهد، اما هنوز من یادم هست که چقدر به او بر خورد.
 
در هامبورگ من این مسئله را با آقای بهشتی مطرح کردم و گفتم: «آقا! ما با چنین ماجرایی یک بار برخورد کردیم و گرفتارش شدیم، وضعمان این شد، شما چه می‌کنید؟» ایشان با همان روش و متانت خاصش گفت: «شما که مشکلتان یک بار بوده و حل شده و تمام شده. ما هم در هر حال فکری باید بکنیم.» پرسیدم: «واقعا شما شرعا چنین عملی را که موجب رنجش و دوری افراد غربی از اسلام می‌شود، جایز می‌دانید یا نه؟» شهید بهشتی جواب داد: «اگر عملکرد ما باعث انزجار و دوری کسی از اسلام و دین خدا بشود، قطعا اشکال دارد.»


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.